shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

23 Maja 2022
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Budziwoj,
Dezyderiusz,
Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan,
Leontyna, Michał,
Symeon
Do końca roku zostało 223 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 28.01.2018 Drukuj
27.01.2018.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 stycznia 2018

 

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

 

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

 

3. W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy wieczornej, będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na tę mszę świętą młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania klasy VI; VII; II i III gimnazjum. Natomiast po mszy  spotkanie w salce tylko dla klas gimnazjalnych.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed mszami świętymi.

 

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00; 10.00; 17.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

W tym dniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą modlitwą dziękując Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

W ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej zapraszam dzieci klasy III w piątek na Mszę świętą o godz. 17.00 podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

 

7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 7.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja święcimy jabłka oraz można przyjąć specjalne błogosławieństwo świecami  chroniące przed chorobami gardła.

 

8. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Franciszka z Asyżu poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Ofiara przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel, oraz Bóg zapłać za ofiary kopertowe.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła rodziny: Zakrzyński 157; Król 478; Baran 86; Kruczek – Fornalik 87; Raczek 277; Zawiski – Profic 137; Kluska 90; Biela 346; Motyka 127; Motyka 660.

 

10. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia Chwała Ojcu…..

 

11. W tym tygodniu patronują nam:

- środaświęty Jan Bosko  włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

- sobota święty Błażej biskup i męczennik.

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »