shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

19 Września 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January, Konstancja,
Sydonia, Teodor,
Więcemir
Do końca roku zostało 104 dni.
Odwiedza nas 4 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 21.09.2008 Drukuj
20.09.2008.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ** 21.09.2008

„Pan bliski wszystkim, którzy Go wzywają”.


1. Dziś XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO KOMUNIKOWANIA.
Abp Sławoj Leszek Głódź Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski w liście na ten dzień napisał, że „Wiele z tego, co nam oferują media – szczególnie komercyjne – rozmija się z tym, czym żyje wielka część naszego narodu, z jego zasadami moralnymi, etycznymi, także z wartościami, które współtworzą naszą polską tożsamość i harmonię życia społecznego”.
• Witamy wśród nas misjonarza O. Angelo Boretti ze Zgromadzenia Księży Werbistów. Zapoznał nas z pracą misyjną. Po mszy św. będzie można przed kościołem dostać pamiątkę i złożyć ofiarę na misje.
• 50 osób uczestniczyło w pielgrzymce parafialnej do sanktuarium MB na Jasnej Górze i w Licheniu. Pielgrzymkę prowadzili: ks. Marek i p. Marta.
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do kupienia Źródło, które przybliża nam sanktuarium MB Królowej Polski w Szczyrku-Górce. Znajdujący się tam obraz słynie cudami i łaskami. Dziś odbędzie się jego koronacja. Czytelnik pozna też postać Sługi Bożego, Księdza Michała Sopoćki, powiernika s. Faustyny (1888 – 1975), którego beatyfikacja odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Białymstoku, 28 września 2008 roku, o godz. 11.00. Jaś, Cuda i Łaski Boże za wstawiennictwem św. Ojca Pio, (5,90) z płytą o Ojcu Pio, Gość Niedzielny przypomina swoją 85-letnią historię. Pierwszy numer ukazał się 9 września 1923 r. i kosztował 3000 Marek Polskich. Czytelnik pozna też miasto Ojca Pio – San Giovanni Rotondo.
• O g. 15.00 Wypominki roczne i Koronka do Miłosierdzia Bożego

2. Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę następujących parafian z dz. OD PUSTACI;
Ożóg, Kozak -122, Bidziński – 481, Szymański – 123, Motyka – 81, Bujas, Dyduła – 244, Kalita – 518, Sala – 278, Turcza – 266, Burda – 363, Budzyn – 541, Iskra – 591, Ankus – 356, Fornalik, Pitala - 322

3. Chłopcy z klasy trzeciej i starsi mogą jeszcze w tym tygodniu zgłaszać się do grupy kandydatów na ministrantów.

4. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszego kościoła. Ofiarodawcom życzymy obfitych łask Bożych.

5. W tym tygodniu:
• W poniedziałek, 22.IX wspominamy bł. Bernardynę Jabłońską, siostrę albertynkę, kontynuatorkę dzieła św. brata Alberta.
• We wtorek, 23 września prosimy o wstawiennictwo św. Ojca Pio.
• W sobotę, 27 września, czcimy św. Wincentego a’ Paulo, duszpasterza galerników, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia-szarytek.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »