shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 19.11.2017 Drukuj
25.11.2017.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 listopada 2017

 

1. Dzisiejsze czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa. Jezus Chrystus przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła. Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

 

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej wieczornej.

 

3. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Święty Anny poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela przed Adwentem. Po każdej Mszy świętej odmówimy Akt poświęcenia się Chrystusowi Królowi Wszechświata.

 

5.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu.  Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli następujące rodziny: Jop 592; Sala 89; Motyka - Sadowski 226; Mastelarz 646; Mrowczyk – Starowicz  212; Cholewa 421; Bujas 138; Stołowski 372; Zawiski 525; Zawiski 220; Kruczek 136; Suryło 509.

 

6. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu…

 

7. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Stanisław Szlachetka lat 58, oraz śp. Edward Mlost lat 47. Polecamy ich duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

- wtorek – wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli.

- środa  święta Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów;

- piątekświęty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy.

- sobota – święta Katarzyna Aleksandryjska, dziewica męczennica

 

9. Organizowana jest parafialna Pielgrzymka do Fatimy samolotem w miesiącu Kwietniu 2018 roku. Osoby które chciałyby wziąć w niej udział proszone są uprzejmie by zapisały się do świąt Bożego Narodzenia. Chodzi o rezerwacje biletów na samolot. Cały program wystawiony jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele.

 

10. By ożywić wiarę zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia pod chórem czasopismo specjalnie wydawane dla młodzieży pt. „Droga Extra” Bardzo je polecamy szczególnie młodym którzy wkraczają w świat dorosłych. Ukazuje piękno przeżywania wierności Bogu. Również polecamy inne katolickie czasopisma jak Gość Niedzielny; Źródło czy Niedziela,

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »