shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 12.11.2017 Drukuj
11.11.2017.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 listopada 2017

 

 

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

 

2. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w tym tygodnia: w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej wieczornej, a w piątek z racji trzeciego miesiąca wystawienie Pana Jezusa w Monstrancji i Koronka do miłosierdzia Bożego tez po wieczornej Mszy świętej.

 

3. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca o godz.15.00 wypominki roczne  z koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

4. W ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej zapraszam dzieci klasy III w niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 podczas której poświęcimy dla nich książeczki.

 

5.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu.  Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli następujące rodziny: Sala 272; Motyka – Postawa 309; Hinc 247; Chlebda 461; Gastoł 611; Kuś 608; Rutkowski 590; Kaczor – Chlebda 153; Zawiski 505; Raczek 615; Proszek 717; Mrowczyk 85; Szatan 326; Surówka 601;  

 

6. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu…

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy

- środaświęty Albert Wielki, biskup i doktor Kościoła

- czwartek – Najświętsza Maryja Panna Ostrobramska – Matka miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie.

- piątekświęta Elżbieta Węgierska, zakonnica, żona Ludwika IV, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka

- sobotabłogosławiona Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

 

8. Sołtys uprzejmie informuje iż w najbliższą środę będzie pobierał podatek w salce na plebanii w godzinach od 8.00 – 12.00 oraz od godziny 14.00 – 18.00

 

9. W naszej parafii rodzina  Kurowskich a szczególnie ich córka Laura doświadczyła choroby, zresztą mówi się w naszym środowisku o tym. Laura potrzebuje kosztownej operacji by w przyszłości mogła chodzić. Jako rodzina parafialna w duchu solidarności i miłosierdzia, oprócz współczucia, modlitwy, chcemy również udzielić pomocy materialnej tej rodzinie, Dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbierana ofiara przed kościołem do puszek przeznaczona na ten cel.  Każdy może jeśli ma takie życzenie złożyć ofiarę na tace lub wpłacić na konto podane na stronie Krzyszkowice. Za każdy gest  życzliwości i ofiary w imieniu własnym i rodziny składam Bóg Zapłać.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »