shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 5.11.2017 Drukuj
04.11.2017.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 listopada 2017

 

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych” – to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Zobowiązuje nas do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Pana Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

 

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej. Po Mszy świętej spotkanie młodzieży klasy 2 i 3 Gimnazjum.

 

4. W sobotę, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie modlitewnej o nich pamięci.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Dominika poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Zgodnie z prośbą naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w najbliższą niedzielę zostanie przeprowadzona kwesta we wszystkich kościoła Archidiecezji Krakowskiej po każdej Mszy świętej na pomoc ubogim.

 

7.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu.  Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli następujące rodziny: Raczek 640; Fornalik 300; Fornalik 403; Mika 83; Mika 168; Konarski – Gołąb 435; Kyrcz 84; Wajda – Pasionek 321; Soszka – Raczek 195; Dudzik 589; Sala 223.

 

8. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu…

 

9. W tym tygodniu wspominamy:

- czwartek - rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

- piątekświętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, obrońcy nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża;

- sobotaświętego Marcina, żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours;

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »