shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
ZA ŚMIECI ZNOWU ZAPŁACIMY WIĘCEJ ! Drukuj
17.12.2016.
ZA ŚMIECI ZNOWU ZAPŁACIMY WIĘCEJ !

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Myślenicach radni klubu radnych Macieja Ostrowskiego po raz kolejny zagłosowali za podniesieniem opłat za odbiór śmieci. Od 1 stycznia 2017 r. za śmieci posegregowane zapłacimy już 8,20 zł, a za śmieci nie posegregowane aż 16,40 zł.

To już druga taka podwyżka!

W ubiegłym roku radni klubu radnych M. Ostrowskiego również głosowali za podniesieniem opłat za śmieci posegregowane z 5,70 zł na 7 zł, a za nie posegregowane z 12 zł na 14 zł.

W ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy opłata za śmieci segregowane wzrosła o 2,50 zł od osoby na miesiąc tj. ponad 40%. Jakby tego było mało władze gminy Myślenice zapowiadają, że stawki za śmieci w przyszłości mogą jeszcze wzrosnąć.

Nie zgadzamy się na to!

Radni klubu PiS RM w Myślenicach zarówno teraz jak i w 2015 r. byli stanowczo przeciwni podnoszeniu opłat za śmieci i w obu przypadkach głosowali przeciw proponowanym przez Burmistrza Ostrowskiego stawkom. Uważamy, że skoro częstotliwość wywozu odpadów nie wzrosła, a ceny paliw znacznie spadły to nawet przy zwiększonej ilości śmieci, na które powołują się władze Gminy, stawki powinny pozostać na obecnym poziomie. Przecież większa ilość śmieci to więcej cennych surowców wtórnych takich jak papier, metal, szkło czy plastik, które mogą stanowić dodatkowy zysk. Czy to nie Burmistrz Ostrowski przekonując wszystkich do budowy składowiska zapewniał, że za śmieci będziemy płacić mniej?

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Myślenicach liczy 6 radnych: (Mirosław Fita, Robert Pitala, Piotr Sikora, Mateusz Suder, Wacław Szczotkowski, Stanisław Topa)

Wszystkie złożone przeze mnie interpelacje i wnioski można znaleźć w zakładce Radny natomiast informacje z sesji w zakładce Rada Miejska.

Robert Marek Pitala
Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »