shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Wniosek do Starosty w sprawie budowy zatoki autobusowej przy "zakopiance" Drukuj
24.09.2016.
Wniosek do Starosty w sprawie budowy zatoki autobusowej przy „zakopiance”

13 września br. zwróciłem się do Starosty myślenickiego z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie powiatu myślenickiego na 2017 rok na wykonanie zatoki autobusowej w ciągu drogi powiatowej K1942 w Krzyszkowicach przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 7 tzw. „zakopianką” (w załączeniu pismo). Przekonywałem, że realizacja tego zadania jest niezwykle ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz upłynnienia ruchu. Brak zatoki autobusowej w tym miejscu, powoduje ogromne zagrożenie zwłaszcza w sytuacji, w której samochody zjeżdżające z dużą prędkością z „zakopianki” muszą ominąć stojącego na drodze busa. Prowadzi to do bardzo niebezpiecznych sytuacji, które mogą zakończyć się tragicznie nie tylko dla wysiadających pasażerów busa ale także dla przechodzących przez drogę pieszych. Ponadto zwróciłem uwagę, że z przystanku w tym miejscu codziennie korzysta kilkadziesiąt osób w większości młodzież dojeżdżająca do szkoły i pracy. Trudno się więc dziwić, że zapowiadana od lat niewielka w skali powiatu inwestycja budzi wielkie emocje wśród mieszkańców Naszej miejscowości. O znaczeniu tej sprawy niech świadczy fakt, iż temat ten był wielokrotnie poruszany na kolejnych zebraniach wiejskich oraz posiedzeniach rady sołeckiej. Ze swojej strony przypomniałem Panu Staroście, że na zebraniu wiejskim we wrześniu 2014 roku zapewniał mieszkańców Krzyszkowic, że zatoka autobusowa powstanie w ciągu kilku miesięcy. Podobną deklarację Starosta złożył na zainicjowanym przeze mnie spotkaniu w dniu 28.09.2015 r. z przedstawicielami sołectwa Krzyszkowice. Swoją prośbę skierowałem za pośrednictwem Pana Władysława Kurowskiego radnego powiatu myślenickiego z Jawornika.

Kieruje także do Państwa szczegółową relację z XXV sesji RM w Myślenicach (w załączeniu relacja z sesji). W imieniu klubu radnych PiS przedstawiłem Nasze stanowisko w sprawie projektu regulaminu nazywania miejsc publicznych. Nie pozostawiając „suchej nitki” na przedłożonym dokumencie, wskazywałem na niespójne i niejasne zapisy, które miejscami mogły być nawet niezgodne z prawem. W swoim wystąpieniu wskazywałem ponadto, że przedłożony regulamin bardzo mocno ogranicza inicjatywę mieszkańców i kompetencje Rady Miejskiej. Np. powoływana przez Burmistrza Komisja już na wstępnym etapie procedowania mogłaby odrzucać wnioski mieszkańców według własnego uznania bez zgody i wiedzy radnych.
Link do mojego wystąpienia w tej sprawie https://web.facebook.com/profile.php?id=100009284823484

Wszystkie złożone przeze mnie interpelacje i wnioski można znaleźć w zakładce Radny natomiast informacje z sesji w zakładce Rada Miejska.

Robert Marek Pitala
Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »