shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Nowe nawierzchnie asfaltowe w Krzyszkowicach! Drukuj
29.08.2016.
Nowe nawierzchnie asfaltowe w Krzyszkowicach!

W połowie sierpnia br. został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie nawierzchni asfaltowych na terenie Naszej gminy. Zgodnie z interpelacjami i wnioskami, które od pewnego czasu składałem w Państwa imieniu, nowe nawierzchnie asfaltowe zostaną wykonane na trzech drogach w Naszej miejscowości. Generalnego remontu doczekała się wreszcie droga nr 355 „Na Gajówki” (dł. 655m), która od kilkunastu lat nie była remontowana i obecnie znajduje się w katastrofalnym stanie. Droga ta leży na granicy trzech miejscowości i stanowi często uczęszczany szlak komunikacyjny na Naszym terenie. Niestety rozległe koleiny i głębokie dziury uniemożliwiały normalne poruszanie się po niej, a samo łatanie w mojej opinii nie miało już najmniejszego sensu. Dlatego wielokrotnie apelowałem do władz Naszej gminy o pilny remont tej drogi i położenie nowej nawierzchni asfaltowej. W załączeniu pełna treść mojego wniosku w tej sprawie.
 
Druga droga na której niedługo rozpoczną się prace to odcinek o długości 976m nr 582, 1661, 1743 „Na Glinik”, gdzie w miejsce nawierzchni szutrowej zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa. Pojawi się więc alternatywa na szybką i bezpieczną podróż do Myślenic omijając zakopiankę (oczywiście po wybudowaniu nowego mostu). Podobne roboty zostaną wykonane na drodze nr 668/2, 667/4, 1733, 655/2, 654/2 na odcinku o długości 520m („droga nad Plebanią”), gdzie także pojawi się nawierzchnia asfaltowa. Umowa z Wykonawcą wybranym w przetargu została podpisana w tym tygodniu. Termin realizacji ww. inwestycji wynosi 6 miesięcy. Ciesząc się z tego co dotychczas udało się wywalczyć oczywiście nie zapominam o pozostałych drogach, które także wymagają remontu. Pragnę wszystkich zapewnić, iż dołożę wszelkich starań aby stan dróg w Krzyszkowicach systematycznie się poprawiał. Pod koniec kwietnia br. złożyłem wniosek o remont drogi gminnej „Pod Las” i „Na Polankę”, a w sierpniu wystąpiłem o zabezpieczenie środków w budżecie gminy na 2017 r. m.in. na remont trzech dróg w Krzyszkowicach (w załączeniu wnioski).

Wszystkie złożone przeze mnie interpelacje i wnioski można znaleźć w zakładce Radny natomiast informacje z sesji w zakładce Rada Miejska.

Robert Marek Pitala

Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »