shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

19 Września 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January, Konstancja,
Sydonia, Teodor,
Więcemir
Do końca roku zostało 104 dni.
Odwiedza nas 4 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 18.05.2008 Drukuj
18.05.2008.
1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Znak Krzyża i Chwała Ojcu.. to najkrótsze modlitwy uwielbienia Boga w trzech Osobach.
 - Dzieci z kl. po raz pierwszy będą mogły w pełni uczestniczyć we mszy św. przyjmując Komunię św.
- Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
- 88 lat temu urodził się Sługa Boży Jan Paweł II. Módlmy się o rychłe wyniesienie papieża Polaka na ołtarze.
- Zapraszamy na majówkę o 15.00.
- Bóg zapłać za ofiary złożone w kościele i kancelarii na potrzeby remontowe.
- Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

2. Prasa katolicka: Jaś, Źródło, Dominik, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże – (św. Urszula Ledóchowska), Mały Gość.
3. We czwartek 22 maja celebrować będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - BOŻE CIAŁO. Z Chrystusem [Boze Cialo] utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy z kościoła w uroczystej eucharystycznej procesji. Będziemy prosić o błogosławieństwo dla parafii. Suma o g. 9.30, po niej procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy, które proszę przygotować zgodnie z dawną tradycją, ale w tym roku ustawić je zamiast przy kościele, przy drodze w kierunku dz. Góra. I Ołtarz na wysokości domu Józefa i Krystyny Sala, II Ołtarz – przy domu Jana i Antoniny Góralik , III Ołtarz – Władysława i Salomei Kruczek, i IV Ołtarz – Tadeusza i Anny Pitala. Strażaków proszę, o niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych, kobiety i dziewczęta – feretronów, oraz o niesienie zapalonych świec . Dzieci z kl. 2 przyjdą w strojach z I Komunii. Dziewczynki w strojach krakowskich sypią kwiaty, chłopcy ubrani w komeżki dzwonią.

- O g. 15.00 Nabożeństwo majowe.

4. W piątek i sobotę procesja Eucharystyczna po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po sumie o g. 11.00.

5. Na prośbę Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, za tydzień; 25 maja po każdej mszy św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz mieszkańców Birmy, poszkodowanych przez cyklon. Caritas Polska przekazała już 20 000 USD. Na miejscu tragedii działa Drużyna Kryzysowego Reagowania ERST (Emergency Response and Support Team) wysłana przez Caritas Internationalis. Zajmuje się dostawą żywności, leków, i wody pitnej dla poszkodowanej ludności. Jednocześnie stara się ocenić skalę zniszczeń, co umożliwi zaplanowanie efektywnego dostarczania potrzebnej pomocy. Szybka reakcja Caritas jest możliwa dzięki jej międzynarodowej strukturze, obejmującej niemal wszystkie kraje świata. Jak zwykle w takich wypadkach, pomoc Caritas będzie dwufazowa. Pierwsza faza obejmie pomoc doraźną, a druga odbudowę zniszczeń w ramach programu pomocy długofalowej. Birma, kiedyś jeden z najzamożniejszych krajów Azji południowo-wschodniej, obecnie zalicza się do jednego z biedniejszych krajów świata.

6. Już za tydzień: 25 maja 2008 r. po raz kolejny ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. http://marsz.org.pl/
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »