shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Przebudowa skrzyżowania na zakopiance i apel o kładkę w Krzyszkowicach Drukuj
15.03.2016.
Ministerstwo Infrastruktury i budownictwa ogłosiło niedawno, że sfinansuje siedem zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na odcinku zakopianki od Głogoczowa do Myślenic. Projekt obejmuje m.in. przebudowę w Krzyszkowicach skrzyżowania z drogą powiatową - wykonanie lewoskrętów w ciągu DK7, uzupełnienie ciągów pieszych + przejście dla pieszych z wysepką, w km 689+750 (do 2017r.), budowę kładki w Jaworniku, dwóch kładek w Głogoczowie oraz budowę węzła dwupoziomowego na skrzyżowaniu z drogą powiatową ul. Sobieskiego w Myślenicach. Na spotkaniu zorganizowanym niedawno w tej sprawie przez posła Jarosława Szlachetkę zwróciłem uwagę przede wszystkim na konieczność połączenia dróg lokalnych wzdłuż zakopianki, bo w tej chwili mamy sytuację w której niektórzy mieszkańcy Naszej miejscowości są zmuszeni do poruszania się poboczem zakopianki po niewłaściwej stronie drogi. Poza tym prosiłem o wybudowanie kładki w Krzyszkowicach. Cieszę się że skrzyżowanie zostanie przebudowane bo niewątpliwie przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, ale na pewno nie rozwiązuje to w żaden sposób sprawy. Obawiam się, że gdy w Głogoczowie i Jaworniku powstaną kładki problem przeniesie się do Krzyszkowic. Dlatego apelowałem o jak najszybsze wybudowanie kładki także w Naszej miejscowości. Poseł Jarosław Szlachetka zwraca uwagę że kiedy przed kilku laty Jawornik i Głogoczów aktywnie walczyły o kładki, Krzyszkowice były w tej kwestii bierne. Dlatego dzisiaj mamy sytuację, w której mieszkańcy Jawornika i Głogoczowa już w krótce będą się cieszyć aż z dwóch kładek, a Nam przyjdzie niestety cierpliwie czekać.
Niezależnie jednak od tego chciałbym podziękować naszemu posłowi Jarosławowi Szlachetce za to, co w tak krótkim czasie udało się załatwić. Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę na ogromne zaangażowanie w sprawę poprawy bezpieczeństwa na zakopiance Naszego posła. Niewątpliwie to, dzięki jego determinacji udało się w zaledwie trzy miesiące załatwić tak ogromne środki finansowe na realizację powyższych zadań.
Więcej szczegółów w artykule „Inwestycje na wagę życia” w Dzienniku Polskim. Poniżej link: Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/inwestycje-na-wage-zycia,9497111/

Wszystkie złożone przeze mnie interpelacje i wnioski można znaleźć w zakładce Radny, natomiast informacje z sesji w zakładce Rada Miejska.

Robert Pitala
Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »