shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 28.02.2016 Drukuj
27.02.2016.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2016

 

1. Dzisiejsza Ewangelia wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej, oraz w  serwisie internetowym.

Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 15.00 na gorzkie żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 15.00

·        młodzież na godz. 20.00

·        dorosłych po Mszy świętej o godz. 17.00

Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach, za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żali, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani codziennie służą posługą w konfesjonale półgodziny przed Mszą ranną i wieczorną.

 

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

·        W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych

do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania we czwartek  obowiązkowo we Mszy świętej wieczornej uczestniczą klasy Gimnazjalne. Po nabożeństwie spotkanie w salce.

·        W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z drogą krzyżową po wieczornej Mszy świętej. 

·        W sobotę po rannej Eucharystii odmówimy wspólnie różaniec fatimski. Ministrantów i lektorów zapraszamy na Msze święta o godzinie 7.00 w sobotę, po mszy spotkanie w salce na plebanii.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Dominika  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać ofiarę.  W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Zakrzyński 157; Król 478; Baran 86; Kruczek 87; Raczek 277; Zawiski – Profic 137; Kluska 90; Biela 346; Motyka 127; Motyka 660.

 

7. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywną Kościoła. Składając ofiary do wyznaczonej puszki Jałmużna Postna. Również Caritas Polska rozprowadza Baranki Wielkanocne. Można je nabywać w zakrystii.

 

8. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu…..

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- piątekświęty Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »