shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 11.05.2008 Drukuj
10.05.2008.
"Zesłanie Ducha Świętego",
tempera na desce, 1308–1311,
Muzeum dell’Opera del Duomo, Siena


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Zesłanie Ducha Świętego. 11.05.2008


1. Dziś kl. 3 świętuje I rocznicę przystąpienia do Komunii św. Bóg zapłać rodzicom dzieci z kl. 3 za przygotowanie kościoła na dzisiejsze święto. W tym tygodniu proszę rodziców dzieci, które przystąpią do I spowiedzi i Komunii św.
- O g. 15.00 Nabożeństwo majowe.
- W Świątnikach odpust ku czci św. Stanisława.

2. Prasa katolicka: Źródło, Jaś z płytą „Kwiaty dla Matki Bożej”, Gość Niedzielny, Dominik.
3. Dzwony zostały naprawione. Napęd elektryczny założony. Koszt całości wyniósł 9034 zł. Na składkę 20 kwietnia przeznaczaną na ten cel zebrano 5 485,50 zł. Rodzice dzieci z kl. 3 z okazji rocznicy I Komunii św. ofiarowali 200 zł. Bóg zapłać właścicielowi zakładu ślusarskiego za 2000 zł. na dzwon „św. Józef”. Jest to największy dzwon w kościele o wadze 180 kg. Za te pieniądze wymienione zostało serce tego dzwonu i założony napęd. Dzwon „św. Anna” przypomina o modlitwie rano o g. 6, w południe o 12 i wieczorem o 21. Ponadto przypomina w piątki o g. 15.00 zbawczą śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa. Śmierć parafian będą oznajmiać dwa dzwony: św. Józef i św. Anna po mszy św. wieczornej. Będą też dzwonić w czasie pogrzebu. Ks. prob. chce usprawnić zasłanianie i odsłanianie obrazu św. Anny i połączyć je z fanfarami. Jest możliwość ufundowania tego przedsięwzięcia. W czerwcu przystępujemy do przebudowy prezbiterium. Ofiary z kopert przeznaczone są na ten cel.

4. Jutro, (12 maja) drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy Święto NMP. Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 10.00, 18.00. Składka na ubezpieczenie kościoła. Od jutra odmawia się Anioł Pański.

5. We wtorek, 13 maja Matki Bożej Fatimskiej i 27 rocznica zamachu na Jana Pawła II. Majówka w int. kanonizacji papieża Polaka.

 6. W sobotę od g. 9. do 10. spowiedź dzieci z dla kl. 2, ich rodziców i rodzeństwa.

7. W niedzielę 18 maja 27 dzieci z kl. 2 po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyć w Eucharystii przyjmując Komunię św. O 10.45 zgromadzą się ze swoimi bliskimi przed kościołem. O g. 11 dzwony ogłoszą, że rusza procesja wokół kościoła rozpoczynająca Uroczystość I Komunii św.

8. W sobotę 17 maja Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej zaprasza uczniów szkół średnich na DZIEŃ OTWARTY. Szczegóły na tablicy ogłoszeń .

9. Informujemy, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa i związana z nim Fundacja: Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi, które rozsyłają korespondencję z prośbą o przekazywanie datków pieniężnych w zamian za wysyłanie publikacji religijnych jest organizacją prywatną i nie posiada aprobaty Arcybiskupa Krakowskiego. Stowarzyszenie działa na własną odpowiedzialność.

10. Za tydzień (18 maja) kończy się w Archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej!!!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »