shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 13.04.2008 Drukuj
13.04.2008.

1. Dziś (13 kwietnia) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Witamy diakona i kleryka naszego Seminarium Krakowskiego. Po sumie spotkają się w salce z młodzieżą, a o g. 14.00 ze służbą liturgiczną.
- O g. 15.00 Nieszpory

2. Prasa katolicka: Źródło, Jaś z płytą za 7,90, Gość Niedzielny za 4 zł. z płytą zespołu New Life’m, Dominik, Arka numer specjalny: Święci Karola Wojtyły za 1.50.

3. We środę Ojciec św. skończy 81 lat, a w sobotę 3 lata posługi papieskiej.
4. W tym miesiącu nastąpi modernizacja dzwonów. Od 30 kwietnia wszystkie dzwony będą mieć napęd elektryczny. Przy okazji przeglądu dzwonów okazało się, że trzeba oszlifować czaszę i wymienić pęknięte serce dzwonu „Św. Józef”, wymienić łożyska i osadzenie dzwonu „św. Anna”. Poprawić trzeba osadzenie i wymienić oś dzwonu sygnaturki. Koszt wykonania tych napraw i napędu elektrycznego na wszystkie 4 dzwony przekroczy 9 tys. zł. netto. Pracę wykona 29 i 30 kwietnia firma „RDUCH”. Wtedy też zniknie funkcja dzwonnika. W niedzielę za tydzień specjalna składka na wszystkich mszach świętych na wymienione wyżej prace. Wszystkich bardzo proszę o dar serca na ten cel. Ta sama firma założy elektryczny mechanizm do odsłaniania i zasłaniania obrazu św. Anny. Parafian o zwiększonych możliwościach finansowych zachęcam do sponsoringu na rzecz np. wybranego dzwonu, lub urządzenia do zasłaniania obrazu.

5. Katolickie Centrum Kultury organizuje 9-dniową pielgrzymkę do Italii w maju, czerwcu, wrześniu i październiku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

6. W Oświadczeniu Konferencji Episkopatu Polski z 10 kwietnia napisano: „Od pewnego czasu odnotowuje się w środkach społecznego przekazu niepokojące sygnały, sugestie czy nawet żądania podważające kompetencję Stolicy Apostolskiej w dziedzinie obsadzania stolic biskupich. Tego typu działania stanowią niedopuszczalną metodę wywierania nacisku na wewnętrzne sprawy Kościoła oraz są próbą ograniczania jego autonomii. (…)
W imię wspólnego dobra Ojczyzny wzywamy wszystkich do zaniechania podobnych praktyk, a ludzi Kościoła prosimy o przyjmowanie decyzji Ojca Świętego w duchu wiary i zrozumienia, tak jak czyniliśmy to w latach pontyfikatu Sługi Bożego Jana Pawła II”.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »