shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 6.04.2008 Drukuj
06.04.2008.
1. Dziś (6 kwietnia) I niedziela miesiąca. Po Mszy św. Nabożeństwo Eucharystyczne w int. nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii
- Po mszy św. o g. 7.30 zmianka różańcowa dla Róży św. Anny, MB Częstochowskiej, MB Fatimskiej, św. Maksymiliana, św. Józefa, św. Dominika, św. Piotra.
-  Po mszy św. o g. 9.30. dla Róży św. Franciszka, bł. Anieli Salawy i św. Siostry Faustyny.
- O g. 15.00 Nieszpory

2. Prasa katolicka: Źródło, Jaś, Gość Niedzielny (4 zł.), Dominik, Arka poświęcona Miłosierdziu Bożemu.
3. We czwartek ks. Ludwik Łącki będzie obchodził 70-lecie kapłaństwa, a w piątek ks. Stanisław Ożóg 32 rocznicę święceń kapłańskich.

4. We czwartek na mszę św. wieczorną i spotkanie w salce przyjdą kandydaci do bierzmowania z kl. 2 gimnazjum.

5. W piątek po mszy św. wieczornej zebranie w salce dla rodziców dzieci z kl. 2.

6. W miniony wtorek na Mszy św. wieczornej 16 osób przystąpiło do Duchowej Adopcji, podejmując przez 9 miesięcy obowiązek codziennej modlitwy w int. nienarodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone. Jeszcze 5 tysięcy.

7. Bóg zapłać za ofiary na zapłatę za drogę procesyjną. W marcu złożono 1850 zł. Proszę o pomoc w wyrównaniu tego rachunku w tym miesiącu.

8. Za tydzień -13 kwietnia- rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Do parafii przyjedzie dwóch alumnów Krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy będą głosić słowo Boże. Po sumie spotkają się w salce z młodzieżą, a o g. 14.00 ze służbą liturgiczną.

9. Ukazał się pierwszy numer miesięcznika Familia, wydawanego przez Edycję Świętego Pawła. Jest to nowy na rynku prasy katolickiej, miesięcznik o tematyce rodzinnej. Magazyn o objętości 96 stron + okładka, cena 5,90 zł. Magazyn Familia to miesięcznik o profilu społeczno-kulturalnym, skierowany do polskich rodzin. Jego misją jest szeroko pojęta ewangelizacja i kształtowanie chrześcijańskiego światopoglądu poprzez odpowiednio dobraną treść i formę. Cele, jakie stawia przed sobą, to przede wszystkim tworzenie, umacnianie i odnawianie relacji rodzinnych. Przy podejmowanych tematach czasopismo opiera się na Dekalogu i moralności chrześcijańskiej. Opisuje sytuacje i problemy, z jakimi spotykają się współcześni Polacy, i podpowiada propozycje rozwiązań prowadzących do budowania jedności rodzinnej.

10. Dziś - 6 kwietnia rozpocznie się kampania ewangelizacyjna ProChrist 2008. Podczas ośmiu wieczorów w katowickim Spodku oraz poprzez przekaz satelitarny w ponad stu miejscach w Polsce, Anglii, Czechach i na Ukrainie chrześcijanie różnych wyznań będą wspólnie szukać drogi do Boga i drugiego człowieka. http://www.prochrist.pl/
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »