shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

19 Września 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January, Konstancja,
Sydonia, Teodor,
Więcemir
Do końca roku zostało 104 dni.
Odwiedza nas 4 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Zebranie sprawozdawcze za rok 2007 Drukuj
29.03.2008.

W dniu 23.02.2008 roku
w budynku remizy OSP w Krzyszkowicach odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2007. W zatwierdzonym absolutorium dla zarządu podjęto nowe plany dotyczące prac w 2008 roku.
Zaplanowano:
- montaż terminala DTG53
- remonty budynku OSP (m.in. izba strażacka),
- zakup ubrań koszarowych – 6 sztuk,
- zakup kominiarek – 8 sztuk,
- zakup hełmów bojowych – 4 sztuki,
- zakup węży W-75 i W-52,
- podjęcie rozmów o pozyskanie lekkiego samochodu.

Nasza Jednostka podjęła współpracę ze Szkołą Aspirantów w Krakowie. Współpraca polega na poznaniu nowoczesnego sprzętu pożarniczego i obserwowaniu działań ratowniczych w wykonaniu kadetów tej szkoły. W 2008 roku planowane są dwa wyjazdy do tej szkoły.
- Na pierwszy wyjazd zapraszamy osoby od 18 roku życia, które zainteresowane są pracą ratownika, a może byłby chętne zasilić szeregi naszej jednostki.
- Na drugi zapraszamy młodzież.
Informujemy, że w Naszej Jednostce istnieje MDP. Na wyjazdy uzyskaliśmy aprobatę Komendanta Szkoły Aspirantów.
Mając na uwadze pozyskanie lekkiego samochodu, zwróciliśmy się do Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach z informacją o naszych zamiarach. Równocześnie poprosiliśmy o wydanie opinii dotyczącej efektywności Naszej Jednostki.
Uzyskawszy opinię i poparcie dla naszych planów, wystosowaliśmy prośbę do Pana Komendanta Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej PSP o wsparcie w pozyskanie tego samochodu.
Duże w wsparcie w zorganizowaniu współpracy ze Szkołą Aspirantów oraz w zorganizowaniu spotkań w sprawie pozyskania samochodu udzielił nam p. Bogdan Śmiełowski, za co bardzo serdecznie mu dziękujemy.W dniu 27.02.2008
przeprowadzony został przez przedstawicieli PSP przegląd operacyjno- techniczny Naszej Jednostki. Wyniki kontroli zostały przesłane do zarządu Miasta i Gminy.

W dniu 13.03.2008
zainstalowany został na budynku OSP Terminal DTG53. Działanie jego polega na powiadamianiu ratowników przy pomocy wiadomości tekstowych w telefonie komórkowym (SMS) o zaistniałym zagrożeniu. Na ekranie telefonu ukazuje się czas i data wysłania wiadomości.


Wyjazdy do dnia 26.03.2008.
W dniu 16.02.2008 jeden zastęp GBA wyjeżdżał do pożaru samochodu marki Polonez. Czynności nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca, ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnic i szybkiego natarcia. Zgłoszenie telefoniczne prywatne. Przed przybyciem PSP Myślenice sytuacja została opanowana.W dniu 13.03.2008
jednym zastępem GBA wyjeżdżaliśmy do pożaru kontenera ze śmieciami na Cmentarzu Komunalnym w Krzyszkowicach. Działania jednostki polegały na ugaszeniu palącej się zawartości kontenera przy użyciu szybkiego natarcia. Zgłoszenie z PSP Myślenice.
W dniu 15.03.2008 jeden zastęp GBA brał udział w czynnościach porządkowych na parkingu przy Kościele. Czynności polegały na zamieceniu i zmyciu resztek poziomowych (soli, piasku) z nawierzchni parkingu.
W dniach 21-23.03.2008 druhowie Naszej Jednostki brali udział w obchodach Tridum Paschalnego w Parafii św. Anny pełniąc wartę przy Grobie Pańskim i obsługując rezurekcję (niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych).Naczelnik OSP
 Krzysztof Paryła
tel. 506 909 671
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »