shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 12.04.2015 Drukuj
11.04.2015.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

12 kwietnia 2015

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Caritas dla Rodziny. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

 

2. W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Dominika poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

4. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

 

5. Od dzisiejszej Niedzieli rozpoczyna się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Przyjąć je mogą zarówno ci, którzy zgłosili chęć zakwaterowania pielgrzymów, ale też każda rodzina w parafii, która pragnie wspierać modlitwą. Ta peregrynacja stwarza Możliwość wyrażania wdzięczności Bogu za wszystko co leży nam na sercu. Te symbole przypominać nam będą powiedzenie, Gość w dom, Bóg w dom, a przyjmując w duchu modlitwy te miniatury otwieramy się na Boże błogosławieństwo. Bardzo prosimy by te rodziny które chcą przyjąć te symbole w swoim domu zapisały się kolejno w zakrystii lub w kancelarii na wyznaczony dzień kiedy chcą je przyjąć. Podobnie jak to było już w parafii przy peregrynacji Jezusa Miłosiernego, odbieramy symbole ŚDM na wieczornej Mszy świętej a odnosimy je na następny dzień przed wieczorna Mszą. Będzie towarzyszyć również księga pamiątkowa oraz zapalona świeca.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Mizia 121; Ożóg 216; Ożóg – Kozak 122; Szymański 123; Bidziński 481; Litwa 482; Cholewa 185; Czyż 477; Galas 203; Cwieżyk 236

7. Zapraszam na coroczne czuwanie nocne z soboty na niedziele czyli z 18 na 19 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Czuwanie rozpoczyna się od godzinie 20.00. O północy Msza święta. Mamy wiele intencji w swoim sercu więc możemy z nimi pielgrzymować do Jezusa. Dojazd indywidualny.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »