shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

1 Marca 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albin, Antoni,
Antonina, Budzisław,
Budzisz, Eudoksja ,
Eudokia, Ewdokia,
Jewdocha, Feliks,
Herakles, Herkules,
Joanna, Józef,
Nikifor, Piotr
Do końca roku zostało 306 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 7.04.2013 Drukuj
06.04.2013.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA,

7 kwietnia 2013

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 

1.Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty! Napełnieni paschalną radością, mamy zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa błogosławionego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

 

2. Grupa teatralna dzieci im błogosławionego Jana Pawła II wraz z młodzieżą naszej parafii przedstawi Misterium Męki i Zmartwychwstania Pana Jezusa dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 15.30 w salce na plebani. Zapraszamy chętnych. Z pewnością pogłębi w uczestniczących gorliwość, obdarzy łaską autentycznego świadectwa życia wiarą

 

3. Jutro przypada przeniesiona w tym roku z 25 marca (akurat był to Wielki Poniedziałek!), uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Gotowych do podjęcia „duchowej adopcji dziecka poczętego” prosimy o zabranie deklaracji, które znajdują się na bocznym ołtarzu, i oddanie w zakrystii jutro 15 minut przed wieczorną Mszą święta.

 

4. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego. W tym tygodniu kończy się nawiedzenia obrazu Jezu Ufam Tobie w rejonie od Zawady. Bardzo proszę  rodziny z rejonu Brzeg od państwa Wróblewskich,  o przejęcie obrazu w kolejne dni nawiedzenia.

 

5. W środę, 10 kwietnia, przypada 3 rocznica katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Pewnie pamiętamy jeszcze, jak trudne to było doświadczenie dla polskiego narodu, jak głęboka żałoba spowiła serca wielu Polaków. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego narodu, naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej. Prośmy Boga o to, abyśmy wreszcie potrafili wyciągać z tej i innych lekcji historii właściwe wnioski.

6. W parafii chcemy założyć Chór by poprzez śpiew chwalić Boga. Wszystkich którzy chcieliby poprzez tę formę jeszcze bardziej wysławiać dobroć Boga zapraszamy na spotkanie we czwartek do salki na plebanię po wieczornej Mszy świętej

 

7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Józefa poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Organizowany jest wyjazd na nocne czuwanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie z soboty na niedziele z 13/14 kwietnia. Osoby chcące wziąć udział w czuwaniu uprzejmie proszę do środy dokonać zapisu w zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz.19.00 z parkingu przed kościołem a powrót ok. godziny  3.00 nad ranem w niedzielę.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Chlebda – Jędrzejewski 222; Motyka 129; Pasionek 196; Różanecka 164;  Książek – Stankowicz 193; Fijoł 299; Tomal 245; Salawa 275; Kosek 149; Wawrzynek 396

 

10. W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że dotychczasowe umowy ulegną rozwiązaniu z dniem 30 czerwca 2013 roku w trybie porozumienia stron, zgodnie z oczywistą wolą swoich klientów. Właściciele domów jednorodzinnych, lokali mieszkalnych i zarządcy wspólnot nie muszą zatem wypowiadać tych umów w formie pisemnej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »