shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

19 Sierpnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Emilia,
Jan, Julian,
Juliusz, Ludwik,
Piotr, Sebald
Do końca roku zostało 135 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 10.03.2013 Drukuj
09.03.2013.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2013

 

1.Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

2. W dzisiejsza niedziele w nawiązaniu do komunikatu Metropolity Krakowskiego Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, który wezwał wiernych archidiecezji krakowskiej do gorliwej modlitwy w dniach trwania konklawe - wyboru nowego Papieża, dlatego w dzisiejszą niedziele wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja poszczególnych rejonów naszej parafii, od godz. 12.00 do 15.00.

- Rejon - Dół, Koło Dworu, Koło Szkoły, Pod las, Nad las od godz. 12.00 – 13.00

- Rejon - Pod Dębiną, Od Pustaci Od Włosani, Od Sieprawia od godz. 13.00 – 14.00

- Rejon - Od Zawady, Góra, Dudzino, Brzeg  od godz. 14.00.-15.00

 

3. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary. Dobrze wykorzystajmy ten czas. Informuje, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii od niedzieli Palmowej. Program rekolekcji jest już wywieszony w gablocie, jest również na stronie internetowej parafii, oraz do zabrania do domu  na stoliku pod chórem. Tak zaplanujmy swój czas by w nich wziąć udział. aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i zaangażowanego w budowanie: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

 

4. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16.15;  po mszy świętej o godz. 17.00, oraz dla młodzieży o godzinie 20.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godzinie 15.00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.

 

5. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Anny poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Raczek 474; Kapuśniak 522; Maślanka 578; Mac 453; Gac 387; Łaz 364; Góralik – Grabowski 383; Jerzakowski 609; Papiernik 374; Raczek – Pietrzyk 447

 

8. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która  skutecznie, bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Składając ofiary do wyznaczonej puszki Jałmużna Postna

 

9. Osoby zainteresowane wyjazdem na pielgrzymkę do Rzymu w miesiącu czerwcu mogą dokonywać formalności związanych z wyjazdem w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie, oraz na stronie internetowej Parafii.

 

10. Dyrekcja Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Krzyszkowicach zaprasza na kiermasz świąteczny zorganizowany przez uczniów gimnazjum w niedziele 17 marca po Mszach świętych przed Kościołem. Będzie można zakupić kartki świąteczne i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów gimnazjum. Dochód przeznaczony jest na zakup pomocy dydaktycznych dla gimnazjum. Za okazane wsparcie i życzliwość Bóg zapłać.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »