shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 10.03.2013 Drukuj
09.03.2013.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2013

 

1.Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

2. W dzisiejsza niedziele w nawiązaniu do komunikatu Metropolity Krakowskiego Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, który wezwał wiernych archidiecezji krakowskiej do gorliwej modlitwy w dniach trwania konklawe - wyboru nowego Papieża, dlatego w dzisiejszą niedziele wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja poszczególnych rejonów naszej parafii, od godz. 12.00 do 15.00.

- Rejon - Dół, Koło Dworu, Koło Szkoły, Pod las, Nad las od godz. 12.00 – 13.00

- Rejon - Pod Dębiną, Od Pustaci Od Włosani, Od Sieprawia od godz. 13.00 – 14.00

- Rejon - Od Zawady, Góra, Dudzino, Brzeg  od godz. 14.00.-15.00

 

3. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary. Dobrze wykorzystajmy ten czas. Informuje, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii od niedzieli Palmowej. Program rekolekcji jest już wywieszony w gablocie, jest również na stronie internetowej parafii, oraz do zabrania do domu  na stoliku pod chórem. Tak zaplanujmy swój czas by w nich wziąć udział. aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i zaangażowanego w budowanie: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

 

4. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16.15;  po mszy świętej o godz. 17.00, oraz dla młodzieży o godzinie 20.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godzinie 15.00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.

 

5. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Anny poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Raczek 474; Kapuśniak 522; Maślanka 578; Mac 453; Gac 387; Łaz 364; Góralik – Grabowski 383; Jerzakowski 609; Papiernik 374; Raczek – Pietrzyk 447

 

8. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która  skutecznie, bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Składając ofiary do wyznaczonej puszki Jałmużna Postna

 

9. Osoby zainteresowane wyjazdem na pielgrzymkę do Rzymu w miesiącu czerwcu mogą dokonywać formalności związanych z wyjazdem w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie, oraz na stronie internetowej Parafii.

 

10. Dyrekcja Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Krzyszkowicach zaprasza na kiermasz świąteczny zorganizowany przez uczniów gimnazjum w niedziele 17 marca po Mszach świętych przed Kościołem. Będzie można zakupić kartki świąteczne i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów gimnazjum. Dochód przeznaczony jest na zakup pomocy dydaktycznych dla gimnazjum. Za okazane wsparcie i życzliwość Bóg zapłać.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »