shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

19 Sierpnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Emilia,
Jan, Julian,
Juliusz, Ludwik,
Piotr, Sebald
Do końca roku zostało 135 dni.
Odwiedza nas 4 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 3.02.2013 Drukuj
02.02.2013.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 lutego 2013

1.W dzisiejszą niedzielę warto sobie uświadomić, że jako wierzący w Chrystusa, należący do wspólnoty Kościoła, wszyscy jesteśmy prorokami, każdy z nas dla siebie wzajemnie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodziną, znajomymi, czy przyjaciółmi. Opisane w dzisiejszej Ewangelii wydarzenie z Nazaretu pokazuje, że to zadanie wcale nie jest takie proste. Niezmiernie trudno jest głosić Ewangelię wśród swoich. Jednak jedno jest pewne, że warto, a nawet z obowiązku wszędzie trzeba głosić słowa Mistrza: w szkole, na uczelni, w domu, w sąsiedztwie, w pracy, podczas zabawy i wypoczynku, nawet na dyskotece. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafia do świadomego napełniania miłością naszej trudnej codzienności. Tylko w ten sposób możemy być prawdziwymi naśladowcami i apostołami Chrystusa.

 

2.Zachęcam również do podejmowania dzieł pokutnych, do ofiarowania cierpień w intencji Kościoła powszechnego, Ojca Świętego i duchowieństwa całego świata, w intencji prześladowanych braci w wierze, a także w intencji nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych, aby Winnica Pańska mogła się swobodnie rozwijać, a nasza wiara ciągle umacniać.

 

3. W ramach 40-sto godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem w dzisiejszą i w przyszłą niedziele adoracja indywidualna poszczególnych rejonów naszej parafii, od godz. 12.00 do 15.00.

- Rejon - Od Zawady, Góra, Dudzino, Brzeg  od godz. 12.00.-13.00

- Rejon - Dół, Koło Dworu, Koło Szkoły, Pod las, Nad las od godz. 13.00 – 14.00

- Rejon - Pod Dębiną, Od Pustaci Od Włosani, Od Sieprawia od godz. 14.00 – 15.00

 

4. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego. W tym tygodniu kończy się nawiedzenia obrazu Jezu Ufam Tobie w rejonie Dudzino. Bardzo proszę  rodziny z rejonu od Zawady od państwa Gażdzików,  o przejęcie obrazu w kolejne dni nawiedzenia.

 

5. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek miesiąca - dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się za kapłanów, naszych kleryków, oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

6. Młodzież gimnazjalna klas 3 przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w najbliższa sobotę o godz. 16.00 ma spotkanie w salce na plebanii. W tym dniu uczestniczy w spotkaniu obowiązkowo, oraz obecna jest na Mszy świętej wieczornej.

 

 7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościóła do  przyszłej niedzieli rodziny: Pitala – Talaga – Grabowski 331; Rumian – Raczek 261; Bujas 534; Nowak – Serafin 57; Szczeciński 508; Motyka 151; Marszałek 80; Fornalik 300; Raczek – Wajda 64; Raczek 640; Konarski – Gołąb 435

 

9. W dzisiejszą niedziele dokonujemy wyboru do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Otrzymane w zaszłą niedzielę kartki składamy do puszek na ołtarzu przed Miłosierdziem Bożym. Podając  kandydata ze swojego rejonu zapisując jego imię i nazwisko oraz nr domu.

 

10.W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek – Święta Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół. Po Mszach świętych poświęcenie chleba i wody oraz soli.

 - środa – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »