shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 18.07.2010 Drukuj
19.07.2010.

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 lipca 2010
 „Potrzeba mało albo tylko jednego”. (Łk 10,42)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


• Po południu o g. 15.00 Wypominki z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
Prasa katolicka: Źródło, Przewodnik Katolicki – temat wiodący dotyczy wydarzenia z 15 lipca 1410 r. Jest też przepis na Przysmak św. Magdaleny. W Głogoczowie odpust. Gość Niedzielny  – artykuł o młodzieży: Napić się na Oazie, dla wszystkich: Wszystkie obietnice prezydenta, o Domu Wspólnoty Poranka w Radoczy k. Wadowic w którym mieszka 5 małżeństw, które mają łącznie 19 dzieci.
1. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o przygotowanie naszej świątyni na imieniny naszej Patronki – św. Anny dwie grupy parafian z dzielnicy DÓŁ: od Fornalików nr. domu 229 do rodzin Bobeł, Sieńko nr 337. Wielkie sprzątanie będzie we czwartek od g. 7.30

2. Za tydzień będziemy się radować uroczystością odpustową ku czci św. Anny i możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Dniem odpustu jest dzień w którym przypada święto. Np. św. Magdaleny 22 lipca jak w Głogoczowie, czy 24 czerwca jak w Rzeszotarach, czy 3 maja jak we Włosani. 6 maja zwróciłem się z prośbą do ks. kardynała Dziwisza, abyśmy mogli zyskać odpusty przywiązane do święta Patronki kościoła, nie tylko 26 lipca, ale w niedzielę odpustową na wszystkich mszach świętych. Taką zgodę uzyskałem. Kopię tego dokumentu można zobaczyć w gablocie. Za tydzień 25 lipca Mszę św. odpustową odprawi i słowo Boże wygłosi misjonarz ks. Władysław Stasik sercanin. Po sumie procesja eucharystyczna. Strażaków proszę o udział w tej Mszy św. ze swoim sztandarem, oraz niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych. Proszę też o niesienie w czasie procesji feretronów. Ru trzeba pomyśleć o jednolitym ubiorze. Osoby do tego upoważnione o niesienie zapalonych świec. Scholę o śpiew w czasie liturgii. Zapraszam też dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców ubranych w komeżki do dzwonienia. Dzieci, które w maju były do I Komunii św. niech przyjdą w strojach liturgicznych. Odpust to przede wszystkim zyskanie pomocy Bożej, dlatego dodatkowa możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie w sobotę od 15 do 17.

3. Za tydzień po południu o g. 15.00 Nieszpory świąteczne

4. Bóg zapłać za ofiary na kościół.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »