shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 9.06.2024 Drukuj
08.06.2024.

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

9 czerwca 2024

 

 

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.

 

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.00 wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

 

 

3. W przyszłą niedzielę różaniec o godz. 9.30 bardzo prosimy, aby poprowadziła Róża Matki Bożej Fatimskiej zakończyła Litanią do świętego Józefa. Natomiast o godz. 15.00 z racji trzeciej niedzieli miesiąca modlitwy za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

 

4. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za trud i ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny z rejonu Góra nr domów: 614; 173; 388; 522; 474; 663; 578; 453; 387; 364; 383; 609; 374; 714; 732.

 

5. Osoby które chcą brać udział we Mszy świętej beatyfikacyjnej ks. Michała Rapacza w najbliższą sobotę w Łagiewnikach mogą zabrać kartę wstępu bezpłatną z bocznego ołtarza Matki Bożej.

 

6. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłą w minionym tygodniu  śp. Stanisławę Sałach lat 89, polecamy Bogu wypraszając dla niej dar życia wiecznego. Wieczny odpoczynek…

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek święty Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

- środabłogosławionego Piotr Dankowski kapłan i męczennik

- czwartek – święty Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

- piątekbłogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »